AtlasZvířat.cz

Ve zkratce

  • Český název
  • Andaluský kůň

Taxonomie

Říše:živočichové
Kmen:strunatci
Podkmen:obratlovci
Třída:savci
Řád:lichokopytníci
Čeleď:koňovití
Druh:andaluský kůň

Plemeno koně

  • Výška hřebec:
  • od 155 do 160 cm
  • Výška klisna:
  • od 155 do 160 cm

Facebook

Andaluský kůň

Andaluský kůň

Popis zvířete

Andaluský kůň je plemeno koně, které pochází z jižního Španělska a je známé také pod názvem "čistokrevný španěl" nebo "Pura Raza Espanola". Jedná se o velké, elegantní a silné zvíře s charakteristickým šlechtickým vyzněním. Jeho výška v kohoutku často dosahuje 160 až 170 cm a jeho hmotnost se pohybuje mezi 500 až 600 kg.

Andaluský kůň má velmi dobře vyvinutý a robustní tělo. Jeho hlava je velká, s mírně klenutým čelem a velkými, živými očima. Má silný krk, dlouhý a široký hřbet, silné nohy a velké kopyta. Jeho srst je obvykle bílá nebo šedá, ale může se objevovat i v různých odstínech hnědé.

Andaluský kůň je známý svou vynikající koordinací a pružností, což z něj činí ideálního koně pro drezurní školu a jízdu na koni. Jeho temperament je klidné a vyrovnané, ale zároveň je velmi inteligentní a citlivý, což vyžaduje pečlivý a trpělivý přístup při výcviku.

Jedná se o velmi odolné zvíře, které je schopné vydržet tvrdé pracovní podmínky a extrémní klimatické podmínky. Andaluský kůň má také dlouhou životnost, s průměrnou délkou života kolem 25 až 30 let.

Z hlediska péče je Andaluský kůň poměrně nenáročný. Vyžaduje pravidelné krmení kvalitními krmivy, dostatek vody, pravidelné čištění a ošetření srsti a kopyt, stejně jako dostatek pohybu a cvičení.

Andaluský kůň je bezesporu jedním z nejkrásnějších a nejvíce uznávaných koní na světě. Je to symbol španělské kultury a dědictví, který je ceněn pro svou krásu, sílu a eleganci.