AtlasZvířat.cz

Ve zkratce

  • Český název
  • Argyronome ruslana
  • Latinský název
  • Argyronome ruslana

Taxonomie

Říše:živočichové
Kmen:členovci
Podkmen:šestinozí
Třída:hmyz
Řád:motýli
Čeleď:babočkovití
Druh:argyronome ruslana

Facebook

Argyronome ruslana

Argyronome ruslana
(Argyronome ruslana)

Popis zvířete

Argyronome ruslana je vzácný druh motýla, který patří do rodiny Nymphalidae, jedné z největších rodin motýlů na světě. Tento motýl je obzvláště jedinečný díky svým výrazným a krásně zdobeným křídlům. Na horní straně křídel má Argyronome ruslana živé oranžové a černé pruhy, které tvoří kontrast s bílými a černými skvrnami na spodní straně.

Motýl Argyronome ruslana se vyskytuje hlavně v Asii, konkrétně v oblastech jako je Japonsko, Rusko a Korejský poloostrov. Jeho přirozeným životním prostředím jsou lesní oblasti a horské oblasti, kde preferuje vlhké podnebí.

Jeho životní cyklus začíná jako malé vejce, které samice kladou na listy hostitelských rostlin. Z vajec se líhnou malé zelené housenky, které se živí listy a rostlinami. Po několika týdnech se housenky zakuklí a po dalších několika týdnech se z kukly vyklube dospělý motýl.

Motýl Argyronome ruslana je aktivní během dne, kdy létá a hledá potravu. Jeho strava se skládá z nektaru z květů a také z ovoce. Přestože jsou tyto motýli považováni za vzácné, nejsou v současné době považováni za ohrožené.

Motýli Argyronome ruslana jsou známí svým rychlým a obratným letovým stylem. Mají také unikátní schopnost "klouzat" na krátké vzdálenosti, což je strategie, kterou používají k úniku před predátory.

Motýl Argyronome ruslana je vynikající příklad nádherné biodiverzity a křehkosti přírodního světa. Jeho existence je důkazem, jak je důležité chránit a zachovávat přírodní prostředí, ve kterém žijí takovéto vzácné a krásné druhy.