AtlasZvířat.cz

Ve zkratce

  • Český název
  • Arni
  • Latinský název
  • Bubalus arnee

Taxonomie

Říše:živočichové
Kmen:strunatci
Třída:savci
Řád:sudokopytníci
Čeleď:turovití
Rod:asijský buvol
Druh:arni

Váhy a míry

  • Výška v kohoutku:
  • od 150 do 180 cm

Facebook

Arni

Arni
(Bubalus arnee)

Popis zvířete

Arni, oficiálně známý jako Bubalus arnee, je vzácné divoké zvíře, které je považováno za základní druh domácího vodního buvola. Toto zvíře obývá vlhké oblasti, bažiny a řeky v jižní a jihovýchodní Asii. Arni může dosáhnout hmotnosti až 1200 kilogramů a délky těla až 3 metry. Je tedy jedním z největších příslušníků čeledi tura. Má velké, silné rohy, které se mohou protáhnout až do délky 2 metrů. Jeho tělo je pokryto hrubou, černou srstí a je masivní, s velmi silnými nohami a širokými kopyty, které jsou přizpůsobeny chůzi po měkkém, bažinatém terénu.

Arni je společenské zvíře, které se zdržuje v malých skupinách. Jeho strava se skládá převážně z travin, listů a vodní vegetace, ale také se dokáže potápět pro potravu na dně řek a bažin. Kromě toho má tento druh velmi pomalý metabolismus, což znamená, že potřebuje méně potravy než jiná stejně velká zvířata.

Arni je známý tím, že je obzvláště citlivý na změny prostředí a ztrátu přirozeného habitat. Vzhledem k tomu, že jeho přirozený životní prostor se neustále zmenšuje kvůli lidské činnosti, je tento druh nyní klasifikován jako zranitelný Mezinárodním svazem ochrany přírody. Naštěstí existují snahy o zachování a obnovu populace Arni, zahrnující ochranu jeho přirozeného prostředí a vytváření národních parků a rezervací.