AtlasZvířat.cz

Ve zkratce

  • Český název
  • Belgický obr albín

Taxonomie

Říše:živočichové
Kmen:strunatci
Podkmen:obratlovci
Třída:savci
Řád:zajícovci
Čeleď:zajícovití
Druh:belgický obr albín

Plemeno králíka

  • Barva:
  • bílá

Facebook

Belgický obr albín

Belgický obr albín

Popis zvířete

Belgický obr albín je zvláštní a unikátní poddruh belgického obra, který je známý svou masívní velikostí a zářivě bílou srstí. Toto zvíře je díky svému albinismu opravdu ojedinělé a okouzlující.

Belgický obr albín měří v průměru až 135 cm na výšku, což ho činí jedním z největších druhů králíků na světě. Jeho tělo je mohutné a svalnaté, s dlouhými silnými nohami, které mu umožňují prudké a rychlé pohyby. Jeho hlava je velká a široká s plochým profilem a výraznými ušima, které mohou dosahovat až 20 cm na délku.

Nejpozoruhodnější vlastností belgického obra albína je jeho nádherná bílá srst. Tento králík má hustou, jemnou a hedvábnou srst, která je světle bílá se zářivým leskem. Jeho srst je tak bílá, že může působit až sněhově bíle, což mu dodává mimořádně elegantní a vznešený vzhled.

Jeho oči jsou většinou rudé nebo růžové, což je další znak albinismu. Tyto oči jsou velmi citlivé na sluneční světlo, což může omezovat schopnost belgického obra albína žít na otevřených prostranstvích s vysokým stupněm slunečního záření.

Belgický obr albín je velmi klidný a mírný králík. Je to společenské zvíře, které si vytváří silné vazby se svými majiteli nebo jinými králíky. Vzhledem ke své velikosti potřebuje dostatek prostoru pro pohyb a cvičení, aby zůstal zdravý a šťastný.

Toto zvíře je opravdu jedinečné a fascinující, jeho výjimečný vzhled a osobnost ho činí ideálním domácím mazlíčkem pro ty, kdo hledají něco mimořádného. Belgický obr albín je krásný, majestátní a něžný obr mezi králíky, který si zaslouží obdiv a lásku.