AtlasZvířat.cz

Ve zkratce

  • Český název
  • Čírka

Taxonomie

Říše:živočichové
Kmen:strunatci
Podkmen:obratlovci
Třída:ptáci
Podtřída:letci
Řád:vrubozobí
Čeleď:kachnovití
Podčeleď:kachny
Rod:kachna
Druh:čírka

Facebook

Čírka

Čírka

Seznam zvířat, patřících do skupiny Čírka Popis zvířete

Čírka je fascinující zvíře patřící do rodu drozdovitých ptáků. Toto zvíře je známé svou nádhernou, lesklou černou barvou s bílými skvrnami na křídlech, které tvoří kontrast a dodávají jejímu vzhledu jedinečný vzhled. Čírka má zavalité tělo, které dosahuje délky až 25 cm. Má poměrně krátký ocas a silný zobák, který ji umožňuje lovit různé druhy hmyzu, ale také konzumovat ovoce a semena.

Čírka je známá svojí létavou schopností a rychlostí. Její křídla jsou velmi silná a umožňují jí létat s velmi vysokou rychlostí a obratností. Toto zvíře je také velmi hbité a dovede rychle šplhat po stromech a kládat tam své modré nebo zelené vejce s tmavými skvrnami.

Co se týče chování, čírka je velmi společenská a aktivní během dne. Je známá svým výrazným, melodickým zpěvem, kterým komunikuje s ostatními ptáky nebo označuje své teritorium. Často se shlukuje do velkých hejn, kde společně hledají potravu a v noci se usazují na společných místech k přespání.

Čírka obývá různé prostředí, od listnatých a smíšených lesů, přes parky a zahrady, až po městské oblasti. Je rozšířená především v Evropě a Asii, ale díky své přizpůsobivosti se dokáže vyskytovat i v jiných částech světa.

Čírka je zvíře, které je velmi důležité pro ekosystém, protože pomáhá kontrolovat populaci hmyzu a šíří semena rostlin. Je také oblíbeným zvířetem mezi ptáčkáři a milovníky přírody díky svému jedinečnému vzhledu a krásnému zpěvu.