AtlasZvířat.cz

Ve zkratce

  • Český název
  • Duhounek

Taxonomie

Říše:živočichové
Kmen:strunatci
Podkmen:obratlovci
Třída:paprskoploutví
Řád:gavúni
Čeleď:duhounkovití
Druh:duhounek

Facebook

Duhounek

Duhounek

Seznam zvířat, patřících do skupiny Duhounek Popis zvířete

Duhounek je zvláštní a unikátní druh zvířete, který svou krásou a barevností doslova září v jakémkoli prostředí. Tělo duhouňka je pokryto hustou srstí, která přechází v širokou škálu barev - od teplých oranžových a červených tónů, přes chladné modré a zelené odstíny, až po jemné fialové a růžové nuance. Výsledkem je efekt, který připomíná duhu.

Duhounek je středně velké zvíře, s délkou těla kolem jednoho metru a váhou mezi 20 až 30 kilogramy. Jeho tělo je robustní a svalnaté, ale zároveň elegantní a graciózní. Má krátké, ale silné končetiny, které mu umožňují rychle se pohybovat a dokonce i skákat na vysoké větve stromů.

Hlava duhouňka je malá a kulatá s velkými, výraznými očima. Ty mají schopnost se široce otevírat, což duhouňkovi umožňuje vidět i v noci. Jeho uši jsou také poměrně velké a mohou se otáčet o 180 stupňů, což mu umožňuje snadno zachytávat zvuky ve svém okolí.

Duhounek je všežravec, který se živí různými druhy rostlin a menšími živočichy. Jeho strava je velmi pestrá a zahrnuje ovoce, listy, květiny, hmyz, malé ptáky a další drobné živočichy.

Toto zvíře je velmi aktivní a hravé. Má rád prozkoumávání svého okolí, hraní s jinými jedinci svého druhu a také tráví hodně času péčí o svou nádhernou srst. Jeho barevnost ho nejen činí krásným, ale také mu pomáhá při komunikaci s ostatními jedinci a při hledání partnera.

Podobná zvířata: