AtlasZvířat.cz

Ve zkratce

  • Český název
  • Kobylka

Taxonomie

Říše:živočichové
Kmen:členovci
Podkmen:šestinozí
Třída:hmyz
Podtřída:křídlatí
Řád:rovnokřídlí
Podřád:kobylky
Druh:kobylka

Facebook

Kobylka

Kobylka

Seznam zvířat, patřících do skupiny Kobylka Popis zvířete

Kobylka je malé a fascinující hmyzí druh, který obývá různé druhy prostředí po celém světě. Tato zvířata jsou obecně zelené nebo hnědé, i když některé druhy mohou mít více barevné a výrazné odstíny. Jsou známé svými dlouhými a silnými zadními nohama, které jim umožňují skákat na velké vzdálenosti. Mnoho druhů kobylek je také schopných létat díky svým tenkým, ale pevným křídlům.

Kobylky mohou dosahovat délky od 1 do 7 centimetrů, ale některé druhy mohou dorůstat až do délky 15 centimetrů. Většina kobylek je herbivorů, což znamená, že se živí rostlinami. Některé druhy jsou však omnivorní, což znamená, že konzumují jak rostliny, tak i jiné malé hmyzí druhy.

Jejich tělo je pokryto pevným vnějším krunýřem zvaným exoskelet, který poskytuje ochranu a podporu. Mají také velmi velké, kulaté oči, které jim umožňují vidět ve všech směrech a poskytují jim vynikající zorné pole.

Kobylky jsou také známé svým zvláštním způsobem komunikace, známým jako škrábání. Toto škrábání vytvářejí třením svých křídel nebo nohou o sebe a vytvářejí tak různé zvuky, které používají k vytváření teritoriálních nároků nebo k přilákání partnera.

Jejich reprodukční cyklus je také velmi zajímavý. Samice kobylek kladou svá vajíčka do půdy nebo do rostlin a po určité době se z nich vyklubou malé kobylky, které procházejí několika fázemi růstu, než dospějí.

Kobylky jsou fascinujícími a užitečnými členy ekosystému, protože poskytují potravu mnoha dalším druhům zvířat. Nicméně v některých částech světa mohou být také považovány za škůdce, protože mohou způsobit značné škody na plodinách a rostlinách.