Papoušci

Podčeleď papoušci (Psittacinae) je skupina ptáků náležející do čeledi papouškovitých (Psittacidae), která se řadí do řádu papoušci (Psittaciformes). Tato podčeleď zahrnuje širokou škálu druhů papoušků, kteří jsou rozšířeni v mnoha různých prostředích po celém světě, především v tropických a subtropických oblastech.

Papoušci této podčeledi jsou známí svými jasnými barvami, inteligencí a schopností napodobovat zvuky, včetně lidské řeči, což je činí oblíbenými domácími mazlíčky. Mají silné zobáky, adaptované k louskání ořechů, semínek a k jiným typům stravy, a zygodaktylní nohy (dva prsty směřují dopředu a dva dozadu), což jim umožňuje šikovně manipulovat s předměty a pevně se držet na větvích.

Taxonomická klasifikace této skupiny je předmětem vědeckého výzkumu a diskusí, přičemž různé zdroje mohou definovat hranice podčeledi Psittacinae různě, zahrnujíce různý počet rodů a druhů. Výzkum DNA a genetické analýzy v posledních letech pomáhají lépe pochopit vztahy mezi různými skupinami papoušků a přesněji definovat jejich taxonomii.

    Žádné výsledky

Nové fotografie zvířat