Zpět na seznam

Irský červenobílý setr

Foto: Irský červenobílý setr
Plemeno
Země původu Irsko
Hmotnost samce od 27 do 32 kg
Hmotnost samice od 27 do 32 kg
Výška samce od 62 do 66 cm
Výška samice od 57 do 61 cm
Barva bílá s jasně ohraničenými červenými plotnami
Skupina FCI 7 ohaři
Sekce FCI 2 ohaři britských ostrovů
FCI standard
Popis zvířete
Irský červenobílý setr je středně velké zvíře plemene psa, které pochází z Irska. Typický Irský červenobílý setr má silné tělo s dlouhým, širokým hřbetem a širokými bedry. Toto plemeno má krátké, silné nohy zajisté pro skvělou rychlost a agilitu, což je nezbytné pro jeho původní účel - lov ptáků a drobné zvěře.

Hlava tohoto psa je dlouhá a široká s mírně konvexním čelem. Má středně dlouhé obličeje, široké nosní dírky a silné čelisti. Irský červenobílý setr má také velké, kulaté oči, které jsou obvykle světle hnědé až tmavě kaštanové a vyzařují inteligentní a jemný výraz.

Jedním z nejvýraznějších rysů Irského červenobílého setra je jeho srst. Má krátkou a jemnou srst na hlavě a na přední straně nohou, zatímco na těle, ocasu a zadní straně nohou je srst delší a hedvábná. Barva této srsti, jak již název napovídá, je zpravidla bílá s červenými skvrnami. Tyto červené skvrny mohou být různých odstínů, od jasně červené po hlubokou kaštanovou.

Irský červenobílý setr je známý svou inteligencí, přátelskostí a hravostí. Je to velmi energické plemeno, které vyžaduje hodně fyzické aktivity a duševní stimulace. Jsou to také loajální psi, kteří jsou velmi citliví na své rodiny. S cizími lidmi mohou být opatrní, ale obvykle nejsou agresivní.

Toto plemeno se vyznačuje také svou adaptabilitou. Červenobílí setři se mohou přizpůsobit různým životním podmínkám, pokud mají dostatek pohybu a pozornosti. Jsou to také skvělí společníci pro rodiny s dětmi, protože jsou trpěliví a laskaví.

Při správné péči a výchově je Irský červenobílý setr skvělým rodinným psem, který přináší radost a společnost. Své původní lovecké dovednosti si však udržuje a stále se používají v loveckých a sportovních soutěžích.
Nové fotografie zvířat