Foto: Japan-chin
Známé také jako
  • Japonský čin
  • Japončík
  • Chin
  • Japanese chin
Plemeno
Země původu Čína
Hmotnost samce od 2 do 5 kg
Hmotnost samice od 2 do 5 kg
Výška samce 25 cm
Výška samice 25 cm
Skupina FCI IX.-Společenská plemena a toy
Sekce FCI 8-Japan Chin a Pekinéz
FCI standard
Biologická data
Délka života 12 r
Popis zvířete
Japan-chin, známý také jako japanští španělé, je malé, okouzlující a elegantní plemeno psa, které pochází z Japonska. Tito psi jsou jedním z nejmenších plemen na světě a jsou obzvláště oblíbení pro svou přátelskou povahu a nápadný vzhled.

Japan-chin se vyznačuje jemnými, křehkými rysy s malým, roztomilým obličejem a velkýma, kulatýma očima. Tito psi mají jemnou, hedvábnou srst, která je obvykle bílá s černými nebo červenými skvrnami. Přestože jsou malí, jsou velmi svalnatí a mají silné tělo, které jim umožňuje být neuvěřitelně hbití a rychlí.

Japan-chin je velmi inteligentní a bystrý pes s vynikajícími schopnostmi učení. Milují společnost lidí a jsou velmi oddaní svým majitelům. Jsou také obzvláště citliví a empatičtí, což z nich činí skvělé parťáky pro ty, kteří hledají společníka, který je schopen rozumět a reagovat na jejich nálady a pocity.

Navzdory své malé velikosti, japan-chinové vyžadují dostatek pohybu a aktivit, aby zůstali zdraví a šťastní. Jsou to také velmi sociální psi, kteří milují interakci s lidmi a jinými psy. Jejich přirozená zvídavost a hravost z nich činí skvělé parťáky pro děti.

Japan-chinové jsou obecně zdraví psi, ale jako všechna plemena mohou mít i oni určité zdravotní problémy. Některé z nejčastějších zdravotních problémů u tohoto plemene zahrnují problémy s očima, srdeční choroby a některé problémy s kostmi a klouby.

Celkově je japan-chin skvělým plemenem pro ty, kteří hledají malého, ale energetického a přátelského psa. Jsou velmi oddaní, inteligentní a přátelští, což z nich činí skvělého parťáka pro jednotlivce i rodiny.
Nové fotografie zvířat