Zpět na seznam

Korálovka pruhovaná

Lampropeltis getula

Foto: Korálovka pruhovaná
Známé také jako
  • Korálovka kalifornská
  • Korálovka královská
Váhy a míry
Délka 150 cm
Popis zvířete
Korálovka pruhovaná (Lampropeltis getula) je druh nejedovatého hada patřící do čeledi užovkovitých. Je to atraktivní zvíře, pozoruhodné svými výraznými pruhy v různých odstínech hnědé, černé, šedé, bílé či žluté. Délka těla dosahuje v průměru 1 ažž 2 metry. Záleží však na konkrétním poddruhu až a prostředí, ve kterém žije. Tělo tohoto hada je štíhlé a svalnaté, hlava je malá s velkými očima s kulatou zornicí.

Korálovka pruhovaná je považována za velmi aktivního a zvídavého hada. Je to noční tvor, který ve dne většinou odpočívá ve svém úkrytu. Její strava se skládá především z menších savců, ptáků, hmyzu a jiných drobných živočichů. Má silný stisk čelisti, kterým dokáže rychle zpacifikovat svou kořist.

Jedná se o vejcorodého hada, samice klade v průměru 10-20 vajec. Mláďata se líhnou po zhruba 60-70 dnech.

Korálovka pruhovaná je považována za poměrně odolný druh, který dokáže přežít v různých prostředích, od vlhkých lesů po suché pouště. Její domovinou jsou především oblasti jižních a středních Spojených států amerických a Mexika.

Na rozdíl od mnoha jiných druhů hadů, korálovka pruhovaná není agresivní a běžně se nekouše, pokud se necítí ohrožena. Díky své nenáročnosti na chov a klidné povaze je často oblíbenou volbou mezi milovníky hadů jako domácí mazlíček. Přesto je důležité mít na paměti, že se jedná o divoké zvíře, které vyžaduje specifické podmínky a péči.
Nové fotografie zvířat