Foto: Wetterhound
Známé také jako
  • Holandský vodní pes
Plemeno
Země původu Nizozemsko
Hmotnost samce 30 kg
Hmotnost samice 30 kg
Výška samce 59 cm
Výška samice 55 cm
Barva černá; hnědá; bílá s černými či hnědými plotnami
Skupina FCI 8-retrívři, slídiči a vodní psi
Sekce FCI 3-vodní psi
FCI standard
Biologická data
Délka života od 12 do 13 let
Popis zvířete
Wetterhound, neboli Nizozemský vodní pes, je původem z Nizozemí, kde byl chován pro lov vodní zvěře, jako jsou vydry nebo ondatry. Toto středně velké plemeno psa je známé pro svůj výjimečně silný a houževnatý povahový rys. Má velmi silnou stavbu těla s robustními kostmi a svaly. Jeho tělo je delší než je vysoké a váha se pohybuje mezi 25 a 35 kilogramy.

Jeho srst je hustá, voděodolná a vlnitá, což ho chrání proti chladu a vlhkosti. Barva srsti může být různá, od černé, modré, šedé až po stříbrnou. Wetterhound má silný a velký obličej s výraznými očima, které mohou být hnědé nebo modré. Uši jsou středně dlouhé a visící.

Wetterhound je známý svou inteligencí a oddaností. Je to velmi loajální pes, který je velmi oddaný své rodině. Je to také velmi trpělivý a laskavý pes, který se snadno přizpůsobuje různým situacím. Na druhou stranu, wetterhound je také velmi tvrdohlavý a někdy může být těžké ho vycvičit. Potřebuje důsledné a trpělivé vedení.

Wetterhound je také velmi aktivní pes, který potřebuje hodně pohybu a aktivit. Miluje procházky, hry a lov. Díky své voděodolné srsti miluje také plavání. Bez dostatečného pohybu může být tento pes neklidný a nervózní.

Toto plemeno má tendenci být zdravé, ale může trpět některými genetickými chorobami, jako je dysplazie kyčelního kloubu nebo oční choroby. Průměrná délka života wetterhounda je mezi 10 a 12 lety.

Celkově je wetterhound skvělý pes pro aktivní rodiny, které mají dostatek času věnovat se jeho potřebám. Je to pes, který potřebuje hodně pohybu, lásky a pozornosti, ale na oplátku nabídne svou nesmírnou oddanost a lásku.
Nové fotografie zvířat