Foto: Kulík
Seznam zvířat, patřících do skupiny kulik
Taxonomie
Říše živočichové
Kmen strunatci
Podkmen obratlovci
Třída ptáci
Podtřída letci
Řád dlouhokřídlí
Čeleď kulíkovití
Popis zvířete
Kulík je středně velké bahenní ptáky z čeledi kulíkovitých. Tito ptáci jsou rozšířeni po celém světě a žijí především v oblastech mokřadů, rybníků, jezer a pobřeží. Vyčnívají svým dlouhým zobákem, který je typický pro tento druh ptáků a slouží jim k lovu potravy. Velikost kulíků se pohybuje mezi 15-65 centimetry, v závislosti na druhu.

Většina kulíků má jednoduché zbarvení peří, které se pohybuje od bílé po šedou a hnědou. Některé druhy však mohou být velmi barevné, zejména během období páření. Kulíci jsou známí svými dlouhými, štíhlými nohami, které jsou přizpůsobeny k chůzi po bahnu a mělké vodě.

Kulíci jsou všežravci a jejich strava se skládá především z malých bezobratlých, jako jsou hmyz, červi a korýši, ale také rostlinstva. Loví tak, že svůj dlouhý zobák zasunují do bahna nebo písku.

Co se týče rozmnožování, kulíci jsou monogamní, což znamená, že si vybírají jednoho partnera na celou dobu páření, a někdy i na celý život. Většina druhů kulíků hnízdí na zemi, kde samice snáší 2 až 4 vejce. Mláďata jsou schopna chůze a hledání potravy téměř ihned po vylíhnutí.

Kulíci jsou známí svou migrací. Některé druhy cestují tisíce kilometrů mezi místy hnízdění a zimovišti. Během migrace se často shlukují do velkých hejn, což je působivý pohled.

Je důležité poznamenat, že některé druhy kulíků jsou ohroženy nebo kriticky ohroženy, především kvůli ztrátě přirozeného prostředí, které je důsledkem lidské činnosti. Proto je nezbytné chránit jejich přirozené prostředí a podporovat opatření na ochranu těchto jedinečných ptáků.
Nové fotografie zvířat